کاشت مو به روش AMT

///کاشت مو به روش AMT

کاشت مو به روش AMT

کاشت مو به روش AMT

در کاشت مو به روش AMT پزشک پس از انجام اسکن و آنالیز مو با دستگاه‌ آنالیز، میزان تراکم مو، وضعيت رنگدانه ها، الاستیسیته، میزان چربی پوست سر، میزان چربی مو، تعیین الگوي رویش مو، استحکام ریشه و ساقه مو و ضخامت مو را مورد بررسی قرار می‌دهد.

مراجعه کننده را از وضعیت پوست و مو و میزان تراکم مو مطلع ساخته و تا حدودی میزان موفقیت در کاشت مو را برای فرد مشخص می‌کند و یا درصورت وجود مشکلی برای کاشت، مخصوصا مشکلات پوستی پس از تشخیص و ارائه درمان و سپری شدن طول درمان و رفع مشکل میتوان اقدام به کاشت موی طبیعی و قابل رشد کرد.

تزریق پی آر پی PRP در کاشت مو به روش AMT:

کاشت مو به روش AMT

تیم متخصص ما، در کاشت مو به روش AMT برای تقویت بانک موی فرد قبل یا بعد از کاشت به منظور تقویت فولیکول ها تزریق پی آر پی PRP انجام می دهد.

تزریق پی آر پی PRP با افزایش جریان خون به سمت فولیکول موها، منجر به رشد طبیعی موها می شود. گاهی اوقات این روش با روش های دیگر ریزش مو یا داروها ترکیب می شود.

از سوی دیگر پلاکت ها دارای صدها پروتئین اختصاصی به نام فاکتورهای رشدی هستند که تقسیم و رشد سلولی را بر عهده دارند.

این فاکتورهای رشدی مشتق شده از پلاکت ها با تحریک تقسیم سلولی منجر به ایجاد فولیکول های جدید مو و در نهایت رشد موهای جدید و همچنین با تقویت موها منجر به ضخیم شدن تارهای مو می شود. این روش درمانی هیچ گونه عوارض جانبی ندارد.

تزریق پی آر پی PRP قبل از برداشت گرافت ها در ناحیه‌ی اهدا‌کننده‌ ی مو، منجر به قوی شدن فولیکول های ضعیف شده تا تمامی گرافت های برداشت شده، شرایط لازم برای کاشت را داشته باشند.

و همچنین بعد از انجام کاشت به منظور رویش سریعتر موها و افزایش تراکم موها تزریق پی آر پی PRP انجام می شود.

در این روش از کاشت مو پزشک بعد از انجام اسکن و آنالیز مو از طریق تزریق پی آر پی PRP بانک موی فرد را تقویت می کند.

سپس با توجه به میزان تراکم بانک موی فرد و همچنین میزان طاسی سر، و با توجه به خواسته ی فرد، تصمیم می گیرد، کاشت را به روش اف آی تی (FIT) انجام دهد و یا اف یو تی (FUT).

استفاده از روش اف یو تی FUT در کاشت به روش AMT:

در عمل‌های کاشت موی طبیعی و قابل رشد به روش اف یو تی (FUT)  که باید از ناحیه پشت سر قسمتی از پوست همراه با موی آن برداشته شود (برداشت فلپ) و دو لبه این برش بهم بخیه گردد، برای اینکه جای این برداشت و بخیه به کمترین حد ممکن برسد و جای بخیه بسیار نازک شود و در نتیجه ظاهر بدی به پوست پشت سر ندهد، دانستن وضعیت پوست ناحیه اهدا کننده و میزان خشکی و چرب بودن و …. برای تیم کاشت و متخصصین بسیار بسیار مهم می باشد.

چنانچه تزریق پی آر پی PRP در این روش کاشت در ناحیه‌ای که موها پیوند زده شده‌اند، انجام ‌شود، علاوه بر تسریع روند بهبودی، موجب رشد بهتر گرافت‌های مو بشود،

همچنین این کار موجب بهبودی سریع‌تر و کاهش جای زخم در این ناحیه می شود. این روش خصوصا برای رشد بهتر گرافت‌های مو در ناحیه تاج سر (که دارای درصد پایین‌تری از رشد مجدد موها می‌باشد) بسیار موثر است.

استفاده از روش اف آی تی FIT در کاشت به روش AMT:

همچنین تزریق پی آر پی PRP در روش اف آی تی (FIT) منجر به تقویت فولیکول های قابل استخراج فرد می شود.

تزریق پی آر پی با افزایش میزان پلاکت های خون و همچنین رها سازی فاکتورهای رشد مشتق شده از پلاکت ها منجر به تقویت فولیکول ها، ایجاد فولیکول های جدید، رشد موها و استحکام ریشه ی موها می شود، که چنانچه این تزریق قبل از کاشت انجام شود منجر به افزایش تراکم بانک مو برای یک کاشت موفقیت آمیز می شود.

همچنین تزریق پی آر پی PRP بعد از کاشت، منجر به رویش بیشتر و سریعتر موهای کاشت شده می شود و با رها سازی فاکتورهای رشد مشتق شده از پلاکت ها، تولید فولیکول های جدید را در پی خواهد داشت که می تواند افزایش تراکم در نواحی اهدا کننده ی فولیکول مو را منجر شود.

درباره نویسنده:

یک دیدگاه

  1. vitrin سپتامبر 16, 2018 در 3:22 ب.ظ پاسخ

    با سلام و عرض ادب متنتون و نوع نگارشتون خیلی قابل درک و ملموس بود باتشکر

دیدگاه خود را بنویسید

طراحی سایت