میکرودرم ابریژن

//میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن

میکرودرم آبریژن

میکرودرم ابریژن یا میکرودرم ابریشن (Microdermabrasion) ، یک تکنیک جوان سازی و زیبایی کاملا ساده، آسان، بدون درد و غیرتهاجمی است که توسط یک دستگاه سایش کننده که جهت لایه برداری  ملایم خارجی ترین لایه پوست که حاوی سلول های مرده پوست است (لایه اپیدرم) به کار می رود. برای انجام این درمان نه به بی حسی و نه به بیهوشی نیاز است.  میکرودرم ابریژن و پاکسازی پوست به تناسب شدت، وسعت و عمق ضایعات به ۲فرم سطحی (پیلینگ) یا عمقی (درم ابریشن) است که دستگاه و سر ساینده دستگاه بر پوست صورت را می‌توان برای درمان سطحی یا عمقی تنظیم کرد. از سوی دیگر، تعداد و فاصله جلسات پاکسازی به تشخیص پزشک متخصص پوست معمولا از ۳تا ۷جلسه به فاصله یک تا ۲ماه است.

نتایج درمانی میکرودرم چیست ؟

میزان ترشح چربی پوست تا اندازه‌ای تنظیم خواهد شد.

ضایعات پوستی مرتبط با آکنه یا جوش صورت (کومدون‌های سر سیاه و سفید، میلیا یا کیست‌های کوچک سفید زیرپوستی) تخلیه و پاک می‌شود.

لک‌های پوستی ایجاد شده ناشی از جوش‌ها، نور آفتاب، تغییرات هورمونی (دارویی، حاملگی، و…) کمتر می‌شود.

جای جوش یا عمق فرو رفتگی‌های ناشی از جوش را تا اندازه‌ای کاهش می‌یابد.

با تحریک سلول‌های فیبروبلاست و تولید کلاژن تا اندازه‌ای از افزایش و عمق چین و چروک وخشکی پوست جلوگیری کرد.

فناوری میکرودرم ابریژن در درمان اغلب اندیکاسیون‌ها (به‌صورت مونوتراپی و ترکیبی) ازنظر طول مدت درمان، دفعات لازم برای مراقبت و پیشگیری و کیفیت درمانی، در مقایسه با روش‌های درمانی دیگر مطلوب‌تر بوده و عدم وجود عارضه جانبی یا عوارض خفیف‌تر نسبت به سایر فناوری‌ها از مزایای آن بوده لیکن انجام مطالعات بیشتر با قابلیت سنتز کمی ضروری به‌نظر می‌رسد.

کاربردهای میکرودرم ابریژن

  • رفع جای جوش

با استفاد ه از میکرودرم فرورفتگی های ناشی از جوش به راحتی قابل درمان می باشد، در ابتدا پزشک بررسی های لازم را انجام می دهد و با توجه به عمق فرورفتگی ها تعداد جلسات درمانی مورد نیاز را تعیین می کند.

  • از بین بردن لکه های پیری یا کبدی

لکه های پیری در افرادی که بیشتر در معرض نور خورشید قرار می گیرند ایجاد می شود، یکی از روش های از بین بردن این لکه ها میکرودرم ابریژن می باشد.

از بین بردن جای جوش آبله مرغان

یکی از مزایای میکرودرم ابریژن، رفع اسکار باقی مانده از آبله مرغان می باشد، با توجه به عمق اسکار چندین جلسه درمانی برای بیمار در نظر گرفته می شود.

  • از بین بردن تاتو

در صورتی که تاتو و خالکوبی سطحی باشد می توان با میکرودرم ابریژن آن را پاک کرد.

  • رفع جوش های سر سیاه

بسیاری از افراد از جوش های سر سیاه پوست صورت خود نارضی می باشند، یکی از روش هایی که امروزه برای از بین بردن جوش های سر سیاه مورد استفاده قرار می گیرد میکرودرم ابریژن می باشد .

با انجام این روش از جوانسازی پوست می توانید از شر جوش های سر سیاه خود خلاصی پیدا کنید و ظاهر زیبایی را در پوست صورت خود ایجاد نمایید.

  • درمان ترک های پوستی

برخی از افراد با مشکل ترک های پوستی مواجه هستند، علت بروز این مشکل افزایش وزن و لاغری بیش از حد و همچنین بارداری می تواند باشد، با استفاده از میکرودرم ابریژن می توان این مشکل را برطرف کرد.

مراقبت های لازم بعد از میکرودرم ابریژن

یکی از مراقبت های بعد از میکرودرم ابریژن جلوگیری از قرار گرفتن در معرض نور خورشید است تا جایی که ممکن است افرادی که میکرودرم ابریژن انجام داده اند از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید خودداری نمایند و در صورت نیاز از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایند.

بعد از انجام میکرودرم ابریژن استفاده منظم از کرم مرطوب کننده بسیار توصیه می شود، به هیج عنوان صورت خود را ماساژ ندهید و از کشیدن لیف بعد از انجام میکرودرم ابریژن در روز های اولیه خودداری نمایید.

در میکرودرم ابریژن فرد تا ۲۴ ساعت پوستی ملتهب و صورتی رنگ خواهد داشت که بهتر است از مرطوب کننده استفاده نماید و از محصولات آرایشی جدا خودداری کند.

پس از لایه برداری به روش درم ابریژن، طی یک تا دو هفته فرد می تواند فعالیت های عادی خود را سر از بگیرد اما باید از قرارگیری در معرض نور آفتاب اکیدا خودداری کند و به هنگام خروج از خانه ضد آفتاب استفاده نماید.

توسط |2018-07-11T12:46:41+00:0011th جولای, 2018|دسته‌ها: پوست|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

hoormed

دیدگاه خود را بنویسید

طراحی سایت