لیفت صورت

لیفت صورت

لیفت صورت

لیفت و لیفتینگ چیست؟

امروزه  روش‌های زیاد و نوینی برای جوان‌سازی پوست انجام می‌گیرد.

لیفتینگ یا کشیدن پوست صورت یکی از بهترین روش های است که با جراحی و غیر جراحی قابل انجام است.

برای آشنایی بیشتر با این شیوه‌های جوانسازی پوست با ما همراه باشید.

در حال حاضر بیشتر از دو روش ليفت سطحي يا SMAS ) Superficial Musculoaponeurotic System) و ليفت عمقي (Deep Plane) برای جراحی لیفتینگ صورت استفاده می‌شود. دو روش دیگر که میزان تهاجمی بودن آنها نسبتاً کمتر است نیز شامل لیفت صورت با جای زخم کوتاه (Short Scare Facelift) و لیفت صورت اندوسکوپی (Endoscopic Facelift) می‌باشد.

لیفت صورت :

لیفت صورت عملی است که برای رفع افتادگی بافت‌های صورت انجام می‌شود. لیفت صورت یک اصطلاح کلی است که بیماران و بعضی از جراحان از آن برای توصیف تخصصی عمل کشیدن پوست پیشانی، میانه صورت یا قسمت پایین صورت استفاده می‌کنند.

جراحی لیفت صورت عملی است که بیشتر برای کشیدن پوست ناحیه گردن و یا خط فک انجام می‌شود. در واقع اگر یک خط فرضی از گوشه‌های دهان تا بالای گوش‌ها را تصور کنید، عمل لیفت صورت برای جوانسازی تمام آن قسمت از صورت که در زیر این خط قرار می‌گیرد، استفاده می‌شود. روش‌ها و انواع بسیار مختلفی از عمل لیفت صورت با درجه‌های مختلف قابل اجرا هست که عمل مورد نیاز برای هر بیمار بر اساس شرایط خاص او برنامه‌ریزی می‌شود.

در این عمل نخ های مخصوصی بوسیله سوزنهای بسیار باریک وارد پوست شده و پوست و عضلات آن قسمت را به بالا می کشند و از طرفی باعث کلاژن سازی و جوانسازی پوست نیز میگردند

نکته: نخی که از آن در انجام عمل لیفت با نخ استفاده می شود از پلی دی اکسانون و یا پلی لاکتیک اسید ساخته شده است که برای زمان های زیادی در جراحی قلب و چشم استفاده شده و کاملا قابل جذب است. البته انواع نخ های دیگری نیز وجود دارند که قابل جذب نبوده تا 50 سال ماندگاری دارند.

عمل لیفت صورت می‌تواند برای افراد زیر انجام شود:

  • از سنین 18 سال تا 80 سال
  • هم مردان و هم زنان
  • افرادی که به بیماری‌های پزشکی خاص مبتلا نباشند.
  • افرادی که مشکلات روانی و روحی نداشته باشند.

مزایای عمل لیفت صورت

  • دستیابی به چهره‌ای جوان‌ و صاف
  • کشیدن پوست و رفع افتادگی آن
  • سفت کردن ماهیچه‌های صورت
  • بهبود فرم و زیبایی صورت

لیفت صورت با نخ چگونه انجام میشود

در این روش ابتدا متناسب با نوع نخ و ناحیه مورد نظر، تعداد نخ های مورد نیاز توسط پزشک متخصص تعیین می گردد. قبل از آنکه نخ در محل مورد نظر قرار گیرد نقاط ورود و خروج و همچنین مسیر عبور نخ ها نشانه گذاری شده و سپس توسط یک سوزن بسیار باریک از زیرپوست و مسیر مشخص شده عبور داده میشود.

این نخ ها نارک و غیر قابل رویت می باشند. سوراخ های ایجاد شده برای قرار دادن نخ ها بسیار کوچک بوده و جراحت پوستی بوجود نمی آورند.

عوارض لیفت با نخ

هر عمل به تناسب مزایای خود ، در برخی از اوقات عوارض ناخواسته ای نیز ایجاد می کند . ایجاد گودی ، تورم و کبودی یکی از عوارض مهم لیفت با نخ می باشد. درجه این مشکلات نیز بستگی به ناحیه مورد درمان و حساسیت خود فرد دارد که معمولا این آثار پس از چند روز بر طرف میشوند.

توسط |2018-08-18T14:47:01+00:0023rd جولای, 2018|دسته‌ها: جراحی زیبایی|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

hoormed

دیدگاه خود را بنویسید

طراحی سایت