لیفت سینه

لیفت سینه

لیفت سینه

لیفت و لیفتینگ چیست؟

امروزه  روش‌های زیاد و نوینی برای جوان‌سازی پوست انجام می‌گیرد.

لیفتینگ یا کشیدن پوست صورت یکی از بهترین روش های است که با جراحی و غیر جراحی قابل انجام است.

برای آشنایی بیشتر با این شیوه‌های جوانسازی پوست با ما همراه باشید.

در حال حاضر بیشتر از دو روش ليفت سطحي يا SMAS ) Superficial Musculoaponeurotic System) و ليفت عمقي (Deep Plane) برای جراحی لیفتینگ صورت استفاده می‌شود. دو روش دیگر که میزان تهاجمی بودن آنها نسبتاً کمتر است نیز شامل لیفت صورت با جای زخم کوتاه (Short Scare Facelift) و لیفت صورت اندوسکوپی (Endoscopic Facelift) میباشد.

لیفت سینه

داشتن یک فرم زیبا در سینه برای خانم ها دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد، در برخی از خانم ها سینه حالت افتاده و آویزانی پیدا کرده است که علت آن می تواند افزایش سن یا شیردهی به نوزاد باشد یا برخی از خانم ها سینه هایی با سایز بزرگ دارند و بعلت سنگینی سینه های آن ها حالت افتاده پیدا کرده است .

لیفت سینه (که به عنوان ماستوپکسی نیز شناخته می‌شود) یک روش جراحی است که در آن از تکنیک‌های مختلف برای اصلاح ،رفع و درمان افتادگی سینه ، بزرگ کردن سینه و بهبود ظاهر آن استفاده می‌شود.

یکی از روش های بالا کشیدن سینه و ایجاد یک فرم زیبا در سینه ها جراحی لیفت سینه می باشد ، جراحی لیفت سینه به چند روش انجام می شود، لیفت سینه با نخ یکی از این روش ها می باشد. که این روش از لیفت سینه نسبت به سایر روش ها که بصورت باز انجام می شود کم تهاجمی تر می باشد .

  • افزایش حجم و اندازه سینه
  • ایجاد ظاهر جوان‌تر برای سینه
  • دستیابی به نتایج ماندگار و بلندمدت
  • کاهش ریسک عوارض جانبی احتمالی
  • ایجاد جراحت و شکاف بر روی سینه در سطح حداقل

ماندگاری لیفت سینه

ماندگاری لیفت سینه به عواملی به شرح ذیل بستگی دارد:

  • استفاده از تکنیک جدید و انجام درست جراحی
  • عدم تغییر وزن به طور ناگهانی ( افزایش یا کاهش وزن)
  • در صورت باردار نشدن اندازه سینه ها تغییر نکرده و دچار افتادگی نمی شود.

لیفت سینه با نخ روش کم تهاجمی می باشد که تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد .بعد از لیفت سینه با نخ عوارض خاصی ایجاد نمی شود، در این جراحی برش هایی که برای عبور نخ ها ایجاد می شود بسیار ریز می باشد و اسکار را از خود باقی نمی گذارند .

تکنیک ایجاد شکاف در هاله دور سینه

عمل جراحی لیفت سینه با ایجاد شکاف در هاله دور آن، یک تکنیک است که در آن موقعیت سر سینه بیمار اصلاح شده و با ایجاد شکاف در ناحیه آرئول، احتمال باقی ماندن جای زخم پس از تکمیل درمان حداقل می‌شود.

این روش جراحی یکی از روش‌های اصلی مورداستفاده برای رفع افتادگی سینه توسط جراحان برای خانم‌هایی است که سینه‌های آن‌ها دارای افتادگی به نسبت ناچیز است و به‌این‌ترتیب فقط به ۱ تا ۲ سانتی‌متر بالا آوردن سینه نیاز دارند.

در هنگام عمل جراحی لیفت سینه و بالا کشیدن سینه، می‌توان ناحیه آرئول را با ایجاد شکاف‌های داخلی در مرز این ناحیه کوچک کرد.

تکنیک ایجاد برش‌های عمودی (یک روش درمانی جدید و پیشرفته)

تکنیک ایجاد برش‌های عمودی آخرین و پیشرفته‌ترین روش جراحی لیفت سینه است. درواقع این روش یک نوع خاص از عمل جراحی لیفت سینه عمودی است که در آن کل سینه بالا کشیده و تغییر شکل داده می‌شود. به‌این‌ترتیب این روش را می‌توان به‌عنوان یک روش کامل لیفت سینه موردتوجه قرار داد.

این روش بسیار گسترده‌تر از روش ایجاد شکاف در هاله دور سینه است. جراحان فقط برای خانم‌هایی از این روش استفاده می‌کنند که افتادگی سینه آن‌ها زیاد بوده و به بیش از ۲ سانتی‌متر بالا کشیدن سینه نیاز داشته باشند (برای مثال، موارد افتادگی سینه متوسط تا شدید).

تکنیک عمل جراحی بدون ایجاد شکاف عمودی

در بعضی از بیماران، می‌توان عمل جراحی لیفت سینه  (بالا بردن سینه) را بدون ایجاد شکاف عمودی انجام داد. در این حالت شکاف‌های موردنیاز فقط در ناحیه آرئول و زیر سینه ایجاد می‌شود و به‌این‌ترتیب امکان پنهان کردن جای باقیمانده از زخم‌ها به‌خوبی وجود دارد. این روش به‌طور خاص برای بیمارانی مناسب است که سینه آن‌ها به مقداری دچار افتادگی شده که کل ناحیه آرئول زیر خط سینه قرار می‌گیرد.

این تکنیک از یک روش لیفت داخلی برای سینه‌ها استفاده می‌کند که نیازی به ایجاد شکاف‌های عمودی در سینه ندارد. به‌هرحال استفاده از این روش برای همه بیماران امکان‌پذیر نیست. به همین خاطر برای اطلاع از اینکه این روش درمانی برای  بالا کشیدن سینه شما قابل استفاده است یا خیر، لازم است با یک جراح در این رابطه ملاقات و مشورت شود.

لیفت سینه با پروتز (پروتز ماستوپکسی)

پروتز ماستوپکسی (یا لیفت سینه با پروتز) یک روش مناسب برای اصلاح افتادگی و کوچک شدن سینه‌ها است که می‌تواند در مدت زمان کوتاه، زیبایی سینه‌ها را بازگرداند. این روش درمانی بالا بردن سینه ترکیبی از پروتز سینه و لیفت سینه است. این عمل بزرگ کردن سینه برای خانم‌هایی مناسب است که علاوه بر نیاز به انجام عمل جراحی لیفت سینه، دارای شرایط زیر باشند:

سینه‌های کوچک که نیازمند افزایش حجم هستند.

سینه‌هایی که اندازه طبیعی آن‌ها کوچک‌تر از مقدار دلخواه است.

سینه‌هایی که دارای عدم تقارن ازنظر اندازه و ظاهر می‌باشند.

توسط |2018-08-18T14:32:48+00:0023rd جولای, 2018|دسته‌ها: جراحی زیبایی|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

hoormed

دیدگاه خود را بنویسید

طراحی سایت