لیفت بازو

لیفت بازو

لیفت بازو

لیفت و لیفتینگ چیست؟

امروزه  روش‌های زیاد و نوینی برای جوان‌سازی پوست انجام می‌گیرد.

لیفتینگ یا کشیدن پوست صورت یکی از بهترین روش های است که با جراحی و غیر جراحی قابل انجام است.

برای آشنایی بیشتر با این شیوه‌های جوانسازی پوست با ما همراه باشید.

در حال حاضر بیشتر از دو روش ليفت سطحي يا SMAS ) Superficial Musculoaponeurotic System) و ليفت عمقي (Deep Plane) برای جراحی لیفتینگ صورت استفاده می‌شود. دو روش دیگر که میزان تهاجمی بودن آنها نسبتاً کمتر است نیز شامل لیفت صورت با جای زخم کوتاه (Short Scare Facelift) و لیفت صورت اندوسکوپی (Endoscopic Facelift) می‌باشد.

لیفت بازو

عمل جراحی لیفت بازو برای فرم دادن به قسمت بالای بازوها، کشیدن پوست شُل شده و برداشتن چربی‌های اضافه‌ای که موجب به وجود آمدن “بال خفاشی” در زیر پوست و لاغر کردن بازوها شده‌اند، انجام می‌شود.

بالا رفتن سن در این گونه از افراد موجب می شود تا بافت های مستحکم پوست رفته رفته ضعیف گردد و انعطاف مطلوب خود را از دست دهد؛ دراین گونه مواقع افراد به افتادگی بازوان دچار می گردند.

انواع روش‌های لیفت بازو

لیپوساکشن

لیپوساکشن بازو گزینه‌ای برای افرادی است که پوست آن‌ها دارای الاستیسیته به اندازه‌ی کافی است و بعد از برداشتن چربی می‌توان آن را روی بافت‌ها قرار داد. اگر پوست متقاضی الاستیسیته ضعیف داشته باشد، پس از برداشتن چربی افتادگی بافت بیشتر مشخص خواهد شد. لیپوساکشن همچنین می‌تواند به عنوان یک مکمل برای از بین بردن چربی در یک روش براکیوپلاستی استاندارد مورد استفاده قرار گیرد.

لیفت بازو با برش کوچک

اگر پوست اضافی افتاده در نزدیکی زیر بازو قرار داشته باشد، ممکن است متخصص جراح بتواند این پوست اضافی را برداشته و در زیر بازو چین دهد. این نوع عمل لیفت بازو اگر فرد پوست شل و کرپ مانند را در ناحیه بازو و در نزدیکی زیر بازو داشته باشد و بافت چربی بیش از حد نداشته باشد، به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.

براکیوپلاستی استاندارد

اگر پوست اضافی متقاضی مانند یک بال خفاش تا نزدیکی آرنج گسترش یافته باشد، تنها گزینه این است که حذف کامل پوست شل و اضافی در یک براکیوپلاستی استاندارد انجام شود.

لیفت بازو با برش بزرگ

عمل جراحی لیفت بازو با برش بزرگ شبیه به براکیوپلاستی استاندارد است، با این تفاوت که برش در طول بازو به سمت پایین بدن گسترش می‌یابد تا پوست شل و بافت چربی که ممکن است در زیر ناحیه بازو در کنار دیواره قفسه سینه باشد را از بین ببرد. شل شدن پوست در این ناحیه در بیمارانی که وزن زیادی را از دست داده‌اند، بسیار رایج است.

مدت دوام نتیجه لیفت بازو

از زمانی که وزن نوسان نداشته باشد، نتایج حاصل از انجام عمل جراحی لیفت بازو دوام خواهد داشت. از آن جا که با افزایش سن بدن و همچنین پوست پیر می‌شود. این امر ممکن است در آینده سبب شل شدن پوست گردد. اگر بیمار بعد از انجام عمل جراحی براکیوپلاستی دچار افزایش و سپس کاهش وزن شود، پوست شل خواهد شد. در هر دو مورد ذکر شده، بعد از عمل جراحی، کشش پوست بسیار کمتر خواهد شد.

عوارض لیفت بازو

خوشبختانه، عوارض قابل توجه پس از انجام عمل لیفت بازو نادر است.

اما برخی از عوارض احتمالی که ممکن است در همه عمل‌های جراحی نیز مشاهده شوند، عبارتند از:

  • واکنش نامطلوب به بیهوشی
  • هماتوم یا سروم (تجمع خون یا مایع زیر پوستی که ممکن است نیاز به از بین بردن آن باشد.)
  • عفونت و خونریزی
  • جای زخم
  • عکس العمل‌های آلرژیک
  • آسیب به ساختارهای زیرین
توسط |2018-07-23T17:02:26+00:0023rd جولای, 2018|دسته‌ها: جراحی زیبایی|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

hoormed

دیدگاه خود را بنویسید

طراحی سایت