لیفت ابرو

لیفت ابرو

لیفت ابرو

لیفت و لیفتینگ چیست؟

امروزه  روش‌های زیاد و نوینی برای جوان‌سازی پوست انجام می‌گیرد.

لیفتینگ یا کشیدن پوست صورت یکی از بهترین روش های است که با جراحی و غیر جراحی قابل انجام است.

برای آشنایی بیشتر با این شیوه‌های جوانسازی پوست با ما همراه باشید.

در حال حاضر بیشتر از دو روش ليفت سطحي يا SMAS ) Superficial Musculoaponeurotic System) و ليفت عمقي (Deep Plane) برای جراحی لیفتینگ صورت استفاده می‌شود. دو روش دیگر که میزان تهاجمی بودن آنها نسبتاً کمتر است نیز شامل لیفت صورت با جای زخم کوتاه (Short Scare Facelift) و لیفت صورت اندوسکوپی (Endoscopic Facelift) می‌باشد.

لیفت ابرو

لیفت ابرو یک روش درمانی کارآمد برای جوانسازی پوست می باشد که در جوانسازی چهره بسیار تاثیر می گذارد و بهترین روش به منظور بالا رفتن بخش های مناسب ابرو و رفع افتادگی ابروها می باشد. لیفت ابرو علاوه بر رفع افتادگی ابروها تا حدی چین و چروک اطراف چشم را برطرف می کند و بسیاری از نشانه های پیری که موجب نارضایتی در افراد می شود در این جراحی برطرف می شود.

جراحی لیفت ابرو می تواند به روش های متفاوتی مانند: لیفت ابرو به کمک آندوسکوپی، جراحی باز و تزریق ژل و بوتاکس صورت گیرد.

علایم افتادگی ابرو

بعلت افتادگی و سنگینی ابرو و پیشانی بر روی پلکها فرد باعضلات پیشانی سعی در بالا کشیدن ابرو میکند تاسنگینی روی چشمها راکاهش دهد. این امر باعث چین و چروکهای عمیق درناحیه پیشانی میشود که نیاز به تزریق بوتاکس دارد. کاهش میدان بینایی فوقانی از علائم دیگر است.

عوارض احتمالی ناشی از لیفت ابرو و پیشانی‌

اين عمل كاملا فوق تخصصي است و بايد توسط فوق تخصص جراحي پلاستيك و ترمیمی كه آشنايي كامل به آناتومي اين ناحيه دارد، انجام پذيرد، در غير اين صورت ممكن است باعث آسيب به عصب پيشاني و درنتيجه ناتواني در بالا بردن ابروها شود.البته اين عارضه معمولا موقتي است و با مرور زمان بهبود مي‌يابد. از عوارض ديگر كبودي و تورم اطراف چشم‌هاست كه در چند روز اول ديده مي‌شود و تا هفته اول خودبه‌خود برطرف مي‌شود.همچنين ممكن است ابروها پس از عمل بالاتر از حد نرمال به‌نظر برسند كه اين مسئله نيز موقتي است و تا ماه اول به محل طبيعي خود برمي‌گردند.

لیفت با نخ

لیفت ابرو با نخ روشی کم تهاجمی است که برای جوانسازی پیشانی طراحی شده و تحت بیهوشی موضعی به عنوان یک عمل سرپایی انجام می‌شود. در لیفت ابرو با نخ از نخ‌های ظریف جراحی برای لیفت و نگه‌داشتن ابروهای افتاده، گونه‌ها، صورت و گردن استفاده می‌شود. این نخ‌ها در زیر پوست قابل دیده شدن نیستند. نخ‌ها با دقت و با استفاده از سوزن‌های ریزی در محل تحت درمان قرار داده می‌شوند. زمانی که نخ‌ها به اندازه کافی ابروها را بالا کشیدند، سوزن‌ها خارج شده و انتهای نخ بریده و گره زده می‌شود به طوری که در زیر پوست قابل احساس و دیده نباشد.

لیفت ابرو به روش آندوسکوپی

برای انجام این روش لیفت ابرو، جراح 3 تا 5 شکاف در محل‌های مختلف پوست سر ایجاد کرده و یک لوله پلاستیکی باریک که انتهای آن یک دوربین تعبیه شده است را از درون آنها رد می‌کند. عکس‌هایی که توسط این دوربین‌ها گرفته می‌شود به صورت زنده از طریق صفحه نمایش نشان داده شده که به کمک آنها جراح قادر خواهد بود که عضلات و بافت‌های چربی زیر خط رویش مو را تحت عمل جراحی قرار دهد. ابروها لیفت داده شده و به وسیله بخیه یا پیچ‌های موقتی زیر خط رویش موها نگه داشته می‌شوند و شکاف‌های ایجاد شده هم به وسیله بخیه یا گیره‌های جراحی بسته می‌شوند

خطرات احتمالی

در حالی که بروز عوارض جانبی لیفت ابرو و لیفت پیشانی به ندرت اتفاق می‌افتد اما ممکن است عدم تقارن جزئی در ابروها دیده شود. همچنین خطرات احتمالی ناشی از بیهوشی، از دست رفتن احساس در پوست و ریزش موقتی مو نیز ممکن است رخ دهند.

توسط |2018-07-16T11:50:02+00:0016th جولای, 2018|دسته‌ها: جراحی زیبایی|برچسب‌ها: , , , |بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

hoormed

دیدگاه خود را بنویسید

طراحی سایت