بلفاروپلاستی

//بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی می تواند تغییرات بسیاری را در چهره افراد مبتلا به افتادگی پلک بوجود بیاورد ، سست شدن پلک‌ها و پف زیر چشم‌ها به دلیل بالا رفتن سن، چین‌وچروک‌های زیر چشم و تمام مسائلی که به هر دلیلی باعث افتادگی پلک‌های شما و پف زیر چشم‌های شما می‌شود و می‌تواند چشمانتان را همیشه خسته و پژمرده نشان دهند، با بلفاروپلاستی درمان شوید !

جراحی پلک

جراحی پلک یا  بلفاروپلاستی، با برداشتن قسمتی از پوست اضافه پلک بالایی می‌توان مشکل افتادگی پلک را رفع کند. همچنین با برداشتن پوست اضافه زیر چشم و خالی کردن چربی‌های جمع شده در زیر چشم ، می‌توان چشمانی با طراوت برای فرد به ارمغان بیاورد.

اقدامات قبل از بلفاروپلاستی

قبل از عمل جراحی یک معاینه دقیق چشم ضروری است. تعیین قدرت بینایی، بررسی وضعیت لایه اشکی، بررسی حرکات چشم واعصاب حرکتی و حسی چشم و صورت، بررسی وضعیت ابروها و قرینه بودن آنها از جمله معایناتی است که باید انجام شوند. در صورت وجود بیماری خاص یا حساسیت دارویی یا مصرف داروی خاص باید به پزشک معالج اطلاع داده شود.لازم است داروهای رقیق کننده خون از جمله آسپرین و مشابه آن طبق نظر پزشک معالج از 10 روز تا 2 هفته قبل از عمل قطع شوند.
قبل از عمل باید وضعیت سیستمیک شخص بررسی شده ، آزمایشات خون مورد نیاز انجام شود و در صورت تشخیص بیماری خاص باید بررسی و در صورت نیاز با متخصص مربوطه مشاوره شده و تحت درمان قرار گیرد.

نحوه انجام عمل بلفاروپلاستی

در جراحی پلک برش‌ها از خط پلک (در جراحی پلک بالایی) و از محل رویش مژه‌ها (در زیر چشم) زده می‌شود. با مشخص کردن پوست اضافه در بالای چشم و خالی کردن چربی‌های جمع شده زیر چشم و مشخص کردن پوست اضافه در زیر چشم، پوست اضافه برداشته می‌شود چربی‌های جمع شده زیرپوست خالی می‌شوند. بعد از اتمام عمل، بخیه‌های ریزی در محل عمل زده می‌شود تا کمترین رد ممکن باقی بماند که البته در بیشتر موارد هیچ ردی پس از عمل باقی نمی‌ماند. گاهی برای رفع پف زیر چشم فقط خالی کردن چربی کافی است و نیازی به برداشتن پوست اضافه نیست. در این موارد برش‌های اصلی ایجاد می‌شوند و چربی‌های جمع شده خارج می‌شوند.

بعد از عمل بلفاروپلاستی

پس از پایان جراحی پلک بیمار باکمی تاری دید مواجه است و تا چند روز ممکن است نتواند پلک خود را کامل ببندد و این امر کاملا طبیعی است . این مشکلات بعد از مدتی از بین می‌روند و بهبودی کامل برای فرد به دست می‌آید. در روزهای اول نیز استفاده از کمپرس سرد و قطره‌های اشک مصنوعی به‌شدت توصیه می‌شود. چراکه به دلیل بسته نشدن کامل چشم‌ها، خشکی چشم یکی از مشکلاتی است که فرد با آن در روزهای اول روبه‌روست. همچنین باید با مواد استریل زخم‌ها را شست‌وشو داد تا از عفونت زخم‌ها جلوگیری کرد و به دوره درمان سرعت بخشید. بعد از چند روز می ‌توان از آب جوشانده شده نیز به‌جای استریل استفاده کرد.

متقاضیان جراحی پلک و یا بلفاروپلاستی باید در نظر داشته باشند که این عمل مستقیماً با چشم و نواحی اطراف این عضو حساس سروکار دارد؛ بنابراین در انتخاب پزشک متخصص باید تحقیقات لازم را به عمل آورد تا با عوارض جانبی این عمل مواجه نشوند.

عوارض بلفاروپلاستی

خوشبختانه عوارض در جراحی زیبایی پلک یا همان بلفاروپلاستی در کمترین میزان خود قرار گرفته. اما با این حال در برخی موارد نادر عوارض زیر دیده شده است:

  • کاهش قدرت بینایی در اثر خونریزی درون حدقه
  • عفونت پلک ها
  • دوبینی ناشی از مشکلات هم‌ راستایی چشم
  • برجای ماندن جای زخم و بخیه
  • برنداشتن پوست اضافی به صورت کامل
  • زیاده‌روی در برداشتن پوست
  • بی‌حسی پلک‌ها
توسط |2018-09-26T17:37:23+00:0022nd جولای, 2018|دسته‌ها: جراحی زیبایی|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

hoormed

دیدگاه خود را بنویسید

طراحی سایت