اسکن و آنالیز پوست

//اسکن و آنالیز پوست

اسکن و آنالیز پوست

اسکن و آناليز پوست

علم درماتولوژی یا شناخت بیماریهای پوست دانشی است که برمبنای مشاهده، پایه ریزی شده است . در این راستا از وسایلی که قدرت تشخیص را بالا می برند و توانایی پزشک را در تشخيص و درمان موثر مشکلات پوست افزایش می دهند، استفاده مي شود. یکی از این سیستم ها دستگاه اسکن و آنالیز پوست پوست می باشد. استفاده ازدستگاه اسکن و آنالیز پوست پوست منجر به تحولی جدی در تشخیص مشکلات پوست شده است .این دستگاه مجهز به چندین لنز با بزرگنمایی های متعدد می باشد که به تشخیص بهتر مشکلات پوست کمک می کند. ضمنا قادر به تهیه عکس با بزرگنمایی چندین برابر از تمام نقاط پوست بوده و با کمترین میزان خطا در تشخیص، قادر به یاری رساندن به پزشک برای تعیین وضعیت فعلی پوست و تعیین میزان پاسخ به درمان می باشد. با این دستگاه می توانیم براحتی میزان تاثیر اقدامات درمانی مانند لیزر فراکشنال ، پی ارپی ، میکرودرم و میزان تاثیر داروها را برمشکلات بیمار ارزیابی نمود و از میزان اثر بخشی آنها مطلع شویم.

دستگاه اسکن و آناليز پوست

اين دستگاه قابليت تشخيص و تحليل مشـكلات پوستي را براي انتخاب روش درماني مناسب دارا میباشد. دوربين اين دستگاه با گرفتن عكس صورت بيـمار با كيفيت بالا بسـياري از شـاخـص‌هاي پوسـتي از قبـيل وضعيت چین و چروک ها، میزان دهيدراتاسـيون، درصد پيگمانتاسيون ولک ها، وضعيت الاستيستي و درصد منافذ پوستي را به طور دقيق بررســي مي كند.

همچنين مي‌توان كيفـيت و اثربخـشي روش‌هاي درمـانـي مختــلف از جمـله درمان های دارويي، ميكـرودرم ، RF، اندرمولوژي و ليزر را در مراحل مختلف با اين دستگاه بررسي و كنترل كـرد.
پس از جلسـه اول به فواصـل مشـخص عكس‌هاي بعدي از بيمار گرفته شـده و با مقايسه عكس‌هاي قبـلي وضعــيت پيشرفت درمان ارزيابي مي‌شود.

ويژگي هاي دستگاه آناليز پوست

–  بررسی عکسهایی که با دستگاه گرفته میشود
 – بررسي میزان رطوبت پوست
 – بررسی میزان لکه‌ها و تیرگی پوست
 – درصد چروکهای ریز
–  بررسي میزان چربی سطحی پوست
 – قوام و سفتی پوست
–  سن پوستی فرد مورد آزمایش
–  اسکن و آنالیز پوست پوست با دستگاه ۱۰۰% کامپیوتری

اسکن پوست

كلیه بیمارانی که جهت اقدامات پوستی و زیبایی، لیزر و یا  درمانی مراجعه می کنند، قبل از شروع مراحل درمان، توسط دستگاه اسکن و آنالیز پوست پوست  به طور دقیق پوست صورتشان با 3 نور طبیعی، پولاریزه و UV عکسبرداری می شود و میزان لک ها، چروکها و منافذ دقیقاً محاسبه می شود . ضمنا دستگاه اسکن و آنالیز پوست پوست پارامترهای مختلف پوستی از جمله رنگدانه، میزان چربی، PH و رطوبت پوست و الاستیسیته پوست را به میزان دقیقی محاسبه می كند.

تشخيص مشكلات پوست

در تشخیص مشکلات پوست دستگاه اسکن و آنالیز پوست پوست با تعیین میزان هیدراتاسیون ( ميزان آب )بافتی ، میزان چربی سطحی پوست ، تعیین وضعیت چروکهای پوست ،تصاویر تشخیصی از اطراف چشم قبل و بعد از تزریق بوتاکس ، پی آر پی و لیزر، بررسی سبوم لایه های زیرین پوست، رنگدانه ها ، تشخیص میزان پیگمانتاسیون لک های پوستی و بررسی میزان پاسخ این پیگمانتاسیون ها به درمان و تعیین میزان باز بودن منافذ پوست ، تعیین عمق اسکار آکنه قبل وبعد از درمانهای پوستی وتعیین میزان الاستیسیته ی پوست کمک بسیار موثری در تشخیص مشکلات پوستی می باشد.

توسط |2018-09-13T16:24:39+00:009th جولای, 2018|دسته‌ها: پوست|برچسب‌ها: , , , |بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

hoormed

دیدگاه خود را بنویسید

طراحی سایت