کاشت ابرو

//کاشت ابرو

کاشت ابرو

کاشت ابرو

کاشت ابرو نوعی جراحی زیبایی است که طی آن فولیکول های مو را از بانک موی سر برداشت و به عنوان ابرو کاشت می کنند.

عمل کاشت ابرو توسط یک جراح پلاستیک و یا متخصص پوست انجام می شود و مناسب برای افرادی است که از فقدان ابرو به دلایل مادرزادی، زخم های ناشی از حوادث یا سوختگی ها، اپیلاسیون بیش از حد، لایه برداری شیمیایی و یا افزایش سن رنج میبرند.

کاشت ابرو، درمانی مناسب برای ترمیم و حجیم ساختن مو های ابرو می باشد که ماندگاری آن دائمی است و ابرو های کاشت شده به طور طبیعی رشد می کنند.

چگونگی کاشت ابرو:

کاشت ابرو بین مردان و زنان اختلافات اندکی دارد. مردان تمایل دارند که ابروهای ضخیم تر و صاف تر داشته باشند، در حالی که ابرو های زنان ظریف تر و دارای شکل های مشخص تر هستند.

بنابراین، یکی از مهمترین جنبه های پیوند ابرو، زاویه کاشت فولیکول های مو است.

زاویه فولیکول مو باید با زاویه طبیعی ابرو باید مطابقت داشته باشد تا کاشت ابرو کاملا طبیعی و غیر فابل تشخیص باشد.

معمولا موهایی که در پیوند استفاده می شوند از بانک موی سر (پشت سر) با استفاده از روش اف یو تی (FUT) و یا اف آی تی (FIT)  گرفته می شوند.

انتخاب روش کاشت ابرو به نوع موی فرد و اهداف پیوند بستگی دارد. به طور معمول، موهای ضخیم تر برای استفاده در این روش استخراج می شوند.

در کاشت ابرو به روش اف یو تی (FUT) جراح یک نوار باریک از پشت سر و یا کناره های سر را از پشت سر فرد برداشت می کند و فولیکول های موی آن را زیر میکروسکوپ های مخصوص جدا می کند.

چنانچه جراح روش اف آی تی (FIT) را انجام دهد، پس از تراشیدن موهای پشت سر، فولیکول های مو را یکی پس از دیگری برداشت می کند.

تعداد و نوع گرافت هایی که دریافت می کنید بستگی به نوع مو، کیفیت، رنگ و اندازه ی ناحیه ی مورد نیاز کاشت دارد.

پس از برداشت گرافت ها، هر دو روش یکسان هستند. پس از برداشت گرافت ها، جراح تمیز می کند با سوزن سوراخ ها یا شکاف هایی را ایجاد می کند و هر فولیکول مو را در یک سوراخ قرار می دهد.

توجه به میزان نواحی مورد نیاز زمان کاشت ابرو طول می کشد. اما به طور معمول زمان کاشت حدود 3 تا 4 ساعت به طول می انجامد.

چه موقع نتایج پیوند مشخص می شود:

ابروهای کاشت شده در حدود 3-5 هفته پس از جراحی دچار ریزش می شوند که این یک فرآیند طبیعی است، و مو دوباره شروع به رشد خواهد کرد.

حدود 4 تا 6 ماه پس از جراحی ابروها شروع به رشد قابل توجهی می کنند و نتایج نهایی را می توان بعد از 10 ماه مشاهده کرد.

در برخی موارد، که به ندرت رخ می دهد، محل بخیه به روش FUT به مدت طولانی تری متورم و قرمز باقی می ماند و یا رشد مو های پیوند زده کندتر و ضعیف تر خواهد بود.

بعد از کاشت:

به طور معمول، بیمار پس از پیوند، ناراحتی زیادی را تجربه نمی کند. در صورت عدم استفاده از آرامبخش، بیماران پس از کاشت قادر به رانندگی هستند.

روز بعد از جراحی، بیماران باید به طور منظم منطقه کاشت را با ویتامین E و یا مایع تجویز شده توسط پزشک با نرمی مالش دهد تا پوست خشک و یا پوسته اضافی از بین برود.

این کار باید حداقل سه بار در روز بعد از جراحی و حداقل دو بار در روز برای یک هفته تکرار شود. 48 ساعت بعد از کاشت فرد می تواند به فعالیت های روزمره خود بازگردد.

عده اندکی از بیماران تورم و کبودی در اطراف ناحیه ابرو را تجربه می کنند، با این وجود، طبیعی است که پوست خشک و قرمزی را در اطراف نواحی دریافت کننده مشاهده کنید، که این وضیعت در سه روز اول پس از عمل شروع به کاهش می کند.

اگر بخیه در منطقه اهدا کننده پوست سر استفاده شود، ظرف چند هفته پس از پیوند برطرف شده و در جای بخیه یک زخم خطی بسیار کوچک برجای خواهد ماند.

با این حال، اگر تکنیک FUE مورد استفاده قرار گیرد، هیچ خط بخیه ای وجود نخواهد داشت.

مراقبت های پس از کاشت ابرو:

پس از آنکه بیمار منطقه را تمیز کرد، باید یک کرم آنتی بیوتیکی برای اطمینان از تمیز بودن از این منطقه استفاده شود.

همانطور که قبلا ذکر شد، کبودی ممکن است رخ دهد، اما در عرض یک هفته یا بیشتر شروع به کم رنگ شدن میکند.

پس از حدود ده روز یا بیشتر، پوسته شدن در اطراف نقاط پیوند به اتمام میرسد. سپس برای سه یا چهار ماه آینده، موها پیوند خورده غیرفعال می مانند.

در این دوره نیازی به ناامید شدن نیست زیرا این وضعیت کاملا طبیعی بوده و پس از این دوره، ابرو شروع به رشد می کند.

پس از رشد ابرو، ابرو شروع به پر شدن می کند. به دلیل اینکه موهای پیوند زده شده با سرعت موی سرتان رشد می کنند ممکن است نیاز باشد گاه به گاه کوتاه شوند.

موها کاشته شده را درست مثل بقیه ابروها می توان از کندو یا رنگ زد. پس از یک دوره زمانی، رشد مو های جدید به سرعت ابروهای طبیعی شما میرسد و ویژگی موهای ابرو را پیدا میکند.

توسط |2018-09-17T14:51:12+00:0024th ژوئن, 2018|دسته‌ها: مو|برچسب‌ها: , , , , |بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

hoormed

دیدگاه خود را بنویسید

طراحی سایت