مراقبت های بعد از کاشت مو

/, مو/مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت‌های بعد از کاشت مو

کاشت مو فرایند بسیار حساسی می‌باشد که بیمار باید پس از انجام آن، مراقبت‌های خاصی را در نظر بگیرد تا بتواند نتیجه ی رضایت بخشی به دست آورد. پیروی کردن از این باید‌ها و نباید‌ها بسیار ضروری است.

باید‌ها

پس از مرخص شدن، حتماً کسی را همراه خود داشته باشید تا شما را همراهی کرده و شما به خانه برساند. از بین رفتن اثر دارو‌ی بی حسی کمی زمان بر است.

به غیر از مراقبت‌های معمولی که هر فرد باید پس از کاشت مو انجام دهد، به مراقبت‌های خاصی که پزشکتان تجویز می‌کند بسیار اهمیت دهید.

پوست سرتان را خشک نگه دارید تا هرچه زودتر خوب شود.

در دوره ی نقاهت، پوست سرتان را تمیز نگه دارید. همچنین برای اینکه مشکلی برای مو‌های کاشته شده پیش نیاید، به غیر از چیز‌هایی که پزشکتان برایتان تجویز کرده چیز دیگری روی سرتان نگذارید.

اگر 3-4 ساعت پس از جراحی احساس درد کردید، از مسکن استفاده کنید.

سعی کنید از سرکارتان مرخضی بگیرید و استراحت کنید تا کبودی‌ها هرچه زودتر خوب شوند.

دو روز پس از جراحی به کلینیک بروید تا پانسمان‌هایتان را باز کنند و سرتان شسته شود. طبق تجویز پزشک مو‌هایتان را بشویید تا آسیبی بهشان نرسد.

در روز‌های ابتدایی دوره ی بهبودی، مو‌هایتان را به آرامی با دست‌هایتان بشویید. 4 روز پس از جراحی می‌توانید به راحتی دوش بگیرید. در واقع این کار باعث می‌شود دلمه ها کنده شوند و باعث سریع تر شدن پروسه ی بهبودی می‌شود.

از کمپرس یخ برای کم کردن تورم پوست سرتان استفاده کنید. توجه داشته باشید که در ناحیه ی کاشته شده نباید به طور مستقیم از کمپرس یخ استفاده شود. فقط در ناحیه ی پشتی سر و پیشانیتان از آن استفاده کنید.

نباید‌ها

پوست سرتان را در معرض تابش نور آفتاب قرار ندهید. در صورتی که باید حتماً بیرون بروید، از کلاه استفاده کنید.

ناحیه ی کاشته شده را دست نزنید و نخارانید. سفتی و خارش پوست سر از جمله عوارض جانبی کاشت مو می‌باشند.

پس از جراحی به مدت یک ماه سیگار نکشید. سیگار کشیدن باعث کاهش گردش خون در پوست سر می‌شود. کم کردن و یا ترک کردن سیگار می‌تواند به رشد مو‌هایتان کمک شایانی بکند. چند ماه قبل از انجام کاشت، تعداد سیگار ها را کاهش داده تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

تا یک هفته پس از جراحی ورزش نکنید.

در فعایت‌هایی که باعث می‌شوند عرق کنید شرکت نکنید. عرق کردن احتمال عفونت در ناحیه ی کاشت را به شدت افزایش می‌دهد.

از دارو‌های ویتامین، آسپرین، ایبوپروفن و آرتریت استفاده نکنید. این دارو‌ها باعث رقیق شده خون می‌شوند که ممکن است ناحیه ی کاشت دچار خونریزی شود. در صورتی که سردرد داشتید، از دارو‌هایی که آسپرین ندارند (مثل استامینوفن) و یا پزشکتان تجویز کرده است استفاده کنید.

توسط |2018-09-17T19:26:52+00:0017th ژوئن, 2018|دسته‌ها: دسته‌بندی نشده, مو|برچسب‌ها: , , , , |بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

hoormed

دیدگاه خود را بنویسید

طراحی سایت