طب سوزنی مو

//طب سوزنی مو

طب سوزنی مو

طب سوزنی مو

طب سوزني مو

طب سوزني مو يك روش نوين چيني جهت درمان انواع ريزش مو مي باشد. و عملكرد آن به اين صورت است كه موجب تحریک و تنظیم جریان خون در کف سر و افزایش میزان مواد مغذی رسیده به فولیکول موها شده و به اين صورت از ریزش مو جلوگیری می کند. طب سوزنی در برگیرنده سوزن‌های ریز و نازکی است که در قسمت‌های مختلف بدن فرو می‌رود و موجب افزایش و تنظیم میزان انرژی و خون در بدن می شود.همین امر باعث تقویت و رشد موهای سالم می شود. وارد کردن سوزن ها به طور مستقیم به کف سر موجب بهبود گردش خون و رشد موهای جدید خواهد شد.

هدف طب سوزنی

طبق گفته‌های پزشکان چینی، کیفیت موها به مقدار انرژی بدن، خون و انرژی کلیه‌ها در بدن بستگی دارد. کلیه ها تغذیه موها را کنترل می‌کند. زمانی که بدن مقدار انرژی کافی نداشته باشد، ریزش مو آغاز می‌شود. طب سوزنی تلاش می‌کند انرژی مورد نیاز بدن را فراهم کند و جریان خون در کل بدن را تحریک نماید. همچنین این طب کلیه‌ها را تقویت می‌کند و رشد سالم موها را بیشتر می نماید. اعمال طب سوزنی بر روی پوست سر می تواند جریان خون را تحریک کند و باعث رشد موهای جدید گردد.در واقع طب سوزنی عدم هماهنگی در بدن را تنظیم می‌کند و به اين صورت موجب رشد بهتر، ضخیم شدن و طبیعی‌شدن حالت مو می‌شود. هم چنين هورمون‌های بدن را تنظیم می‌کند و بدون نیاز به دارو، مقدار ریزش مو را کنترل مي كند.

تا كنون عوارضی ناشي از طب سوزني موي سر ديده نشده. بنابراين به عنوان كم عارضه ترين نوع معالجه براي درمان انواع ريزش مو شناخته شده است.

طب سوزني در هر دو گروه مردان و زنان انجام می‌شود ولی چون در مردان تا حدی ريزش به موروثی بودن بر‌می‌گردد یک مقدار سخت‌تر به نتیجه می‌رسد اما بطور کلی محدودیت ندارد.

تکنیک‌های به کار رفته در طب سوزنی:

متخصص طب سوزنی تعدادی سوزن ریز را در قسمت‌های مختلف بدن فرو می برد. اینکار باعث تحریک انرژی بدن و جریان خون می‌شود. همچنین این فرد می‌تواند از یک چکش بسيار نازك و حساس  كه خود داراي سوزن هاي ريز مي باشد استفاده كند. این چکش می‌تواند سطح پوست را تحریک نماید. متخصص طب سوزنی چکش کوچک را به آرامی به سطح پوست سر می‌زند و جریان خون را به این شیوه تحریک می‌نماید. همین امر موجب می‌شود موهای جدیدی بر روی سر رشد کند.

طب سوزنی

از نظر طب سوزنی ریزش مو در مناطق زیر به کانال‌های خاصی ارتباط دارد:

پیشانی و گیجگاه‌ها ←معده

فرق سر  ← کبد

دو طرف سر  ← کیسه صفرا

پس سر  ← مثانه

از دیدگاه طب سوزنی موی سر از کانال‌های کلیه و کبد تغذیه می‌کنند، کانال‌ها انرژی را از عضو مربوطه دریافت کرده و در تمامی بدن حرکت می‌دهند، مثل رگ‌های خونی که خون را حرکت می‌دهند. البته این کانال‌ها که هزاران سال پیش توسط اندیشمندان چینی کشف شده‌اند، غیر قابل رویت هستند، ولی امروز با دوربین‌های خاصی از آنها عکسبرداری شده و وجود آنها به اثبات رسیده است.

طب سوزنی مو  از اين جهت اهميت دارد كه نه تنها درمان بسیار خوبی برای ریزش مو است بلکه درمان مناسبی هم برای در آمدن مجدد موهای ریخته شده شناخته شده است. البته به شرط آنكه ریشه مو وجود داشته باشد كه در اين صورت به احتمال ۸۰-۹۰درصد مشکل قابل حل است.

معمولا درمان ریزش وکم‌موئی سر به اين روش بین۲۰-۳۰ جلسه صورت مي گيرد. اصولا جلسات اول هفته‌ای ۲-۳ بار و از جلسه دوازدهم هر هفته. و آخر هر ماه بیمار ویزیت می‌شود. درمان طب سوزنی مو بسیار کم‌هزینه‌تر، بدون عارضه‌تر و راحت‌تر (و حتی بدون دردتر) از روش‌های ديگر کاشت مو برآورد شده است؛  این درمان نه تنها روی موی سر مفید است، بلکه می‌تواند یکسری از اختلالات بدنی فرد را نیز از بین ببرد و اين به اين دليل است كه اين روش به صورت ریشه‌ای کار مي كند.

معمولاً بعد از جلسه ۴-۵ ریزش مو کاهش چشمگیری می‌یابد، و از جلسه ۸-۱۲ موهای درآمده ضخیم‌تر می‌شوند ولی درآمدن موهای قبلی به زمان دو تا سه ماهه نیاز دارند. ولي افراد از همان جلسات ۵-۶ احساس بهبودی و رضایت می‌کنند.

طب سوزنی چگونه عمل می كند؟

طبق نظریه كلاسیك چینی، كانالهای انرژی در مسیرهای منظمی در بدن و در سطح آن جریان دارند. به این كانالهای انرژی مریدین می گویند كه مانند رودخانه هایی از بدن می گذرند تا بدن را سیراب و تغدیه نمایند. یك انسداد در این حركات رودهای انرژی مانند سد باعث ایجاد مشكل در ان مریدین و سایر مریدینها نیز میشود. این مریدین ها را می توان با قرار دادن سوزن در نقاط طب سوزنی تحت تاثیر قرار داد. سوزنهای طب سوزنی باعث رفع انسداد در این سدها می شوند و باعث برقراری مجدد جریان منظم در مریدینها می گردند. توازن در بالانس انرژی و مواد بیوشیمیایی در اثر طب سوزنی می تواند باعث تحریك توانایی های بدن در ترمیم طبیعی خودش و افزایش سلامت فیزیكی و روحی شود.

عوارض جانبی طب سوزنی مو

طب سوزنی مو معمولا عوارض جانبی ندارد. در صورتیكه انرژی به بدن راهنمایی شود، مواد شیمیایی و هورمونها تحریك می شوند و درمان شروع مي شود. گاها ديده شده تغییرات عمومی در اشتها، خواب و مسائل روده ای و ادراری و مسائل روحی بوقوع بپیوندد. ولی این مسائل مهم نیستند چرا كه نشان دهنده این هستند كه طب سوزنی شروع به كار نموده است. حتی كاملا شایع است كه در جلسة اول یا دوم احساس كمی گیجی رخ دهد. این مسائل دوره كوتاهی دارند و گذرا هستند و فقط نیاز به استراحت جهت غلبه بر انها می باشد.

طب سوزنی مو تجربه دردناکی می باشد؟

تجربه سوزن گذاری در افراد مختلف متفاوت است. بیشتر افراد درد كمی را احساس می كنند و تعدادی از آنان احساس هیچگونه دردی نمی كنند. سوزنهای طب سوزنی بسیار باریك ، ظریف و از جنس استینلس استیل هستند. سر آنها تیز است و هیچگونه شباهتی به سرنگ هایی كه جهت تزریق و خون گیری استفاده می شود ندارند. احتمال كبودی و تحریك پوستی كمتر از وقتی است كه از یك سوزن معمولی هیپودرمیك استفاده می شود.

و هم چنين احتمال عفونت وجود ندارد بخاطر اینكه پزشك شما سوزنها را استریلیزه می كند (همچون وسایل جراحی ) یا از سوزنهای یكبار مصرف استفاده می كند.

توسط |2018-09-10T15:50:12+00:0027th ژوئن, 2018|دسته‌ها: مو|برچسب‌ها: , , , |بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

hoormed

دیدگاه خود را بنویسید

طراحی سایت