اسکن و آنالیز مو

///اسکن و آنالیز مو

اسکن و آنالیز مو

اسکن مواسكن و آناليز مو

 

وضعيت سلامت موي سر، براي ظاهر افراد، اعم از مرد و زن بسيار حائز اهميت مي باشد. و از دست دادن آن اثرات روحي منفي اعم از عدم اعتماد به نفس را به دنبال خواهد داشت.

ريزش موي سر( آلوپسي) نوعي بيماري ست كه با تشخيص به موقع آن تا حدي قابل پيشگيري و درمان مي باشد لذا براي تشخيص علائم و عوارضي كه باعث آن شده اند اولين مرحله، اسكن مو و آناليز آن مي باشد.

اسكن و آناليز موی سر به چه معنا میباشد؟

اسكن و آناليز مو به اين معني ست كه در مرحله اول بايد تراكم مو در كل بدن معاينه شود و بعد از آن ميزان ريزش مو و نازك شدن آن ارزيابي شود. مرحله بعد بايد پوست سر معاينه شود و از نظر قرمزی ، متورم بودن ، یا پوسته متراکم بررسي گردد. بعد از آن وارد بخش معاينه فيزيكي مو و علائمي كه احتمال بروز اين بيماري را زياد مي كنند، مي شويم كه عبارتند از: بررسي انواع غده هاي بدن كه با ريزش مو در ارتباط هستند مانند غده تيروئيد و غدد لنفاوي.

نکات قبل از انجام اسكن و آناليز مو

قبل از انجام اسکن و آنالیز مو سوال های رایجی وجود دارد که برای بدست آوردن سابقه ریزش مو آن ها را به کار می بریم. این سوال ها در مورد زمان شروع ریزش مو ، الگوی ریزش ، چربی مو ، وجود خارش یا التهاب و… می باشد.

 دستگاه اسکن و آنالیز مو از چه قسمت هایی تشکیل شده ؟

 این دستگاه دارای ۲ هندپیس برای عکس گرفتن از تارمو و تراکم آن می باشد . همچنين قابلیت اتصال به کامپیوتر را دارد که شامل نرم افزاری می باشد که پس از پاسخ به سوال های لازم و استفاده از هندپیس ها برای عکس برداری، دستگاه، شرایط مو را آنالیز کرده و نمودار تهیه می کند و پس از آن پزشک مشاهده کرده و درمان لازم را انجام می دهد .

اين دستگاه از موی سر بیمار تصویربرداری می کند و سپس اطلاعات ثبت شده را همراه با تصاویر گرفته شده ، پردازش می کند.

سیستم های مختلف تصویربرداری وجود دارند که شامل چند لنز با قابلیت بزرگنمایی بالا هستند و همینطور قابلیت نوردهی به بافت ها نیز در آن ها وجود دارد که می توانیم با آن لايه هاي زيرين پوست و ریشه مو را مشاهده، آنالیز و بررسی كنيم.

دستگاه اسکن مو می تواند میزان تراکم مو، میزان رطوبت مو، الاستیسیته، وضعيت رنگدانه ها، منافذ و زبری ، غدد سبوم ، میزان چربی پوست سر ، میزان چربی مو ، تعیین الگوي رویش مو ، تعیین جنس مو ( چرب ، خشک ، معمولی ) ، استحکام ریشه و ساقه مو ، ضخامت مو را بررسي و آنالیز كند .
دستگاه های اسکن مو توانایی آنالیز و بررسی اطلاعات هر بیمار و همینطور مقایسه تصاویری که از هر بیمار طی جلسات مختلف گرفته شده را دارد.

توسط |2018-09-12T19:07:51+00:0026th ژوئن, 2018|دسته‌ها: کاشت مو, مو|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

hoormed

دیدگاه خود را بنویسید

طراحی سایت